Johanna Unt´i raamatute illustratsioonide näitus Hüüru raamatukogus.
Johanna Unt´i raamatute illustratsioonide näitus Hüüru raamatukogus.
Anu Hindi näitusele „Ameerika mäed x eesti kivid“ andis tõuke kunstniku ja tema tütre Ameerika Ühendriikides asuva Antiloobi kanjoni külastus 2024. aasta aprillis. Anu Hindi maalide alguspunktiks on Mari-Ann Vellerandi töötlemata fotod lainetavatest mäekülgedest ja kaamera vahendusel moondunud värvipalettidest. Hint on võimsatele ja vohavatele mäeseinadele lisanud staatilisi kivikujulisi sõõre ning koogutavaid, kummardavaid naisfiguure. Maalid jutustavad väikerahvaste saatusest ja illustreerivad rahvuslikke võimuvahekordi.
Hint: „Ühtlasi on näitus pühendatud minu vanaisa vanematele, kes ei olnud nõus tüürimehest poja Aleksander Hindi ettepanekul kolima Ameerikasse- tänu sellele sündisime meie. ”
Anu Hint kuulub Eesti Kunstnike Liitu (1986), Eesti Disainerite Liitu (1990), Eesti Moekunstnike Ühendusse (1993). Alates aastast 2007 on Anu Hint Eesti Moekunstnike Ühenduse juhataja ning korraldab MTÜ näitusi. Aastal 2020 pälvis ta Kristjan Raua preemia näituse „Eestlane olla…“ kureerimise eest.
Valik isikunäitusi:
2021 maalinäitus „Puude puudutus“ Vabaduse galeriis Tallinnas
2014 rõivaste ja fotode näitus „ Puude taga on inimene“ Hobusepea galeriis Tallinnas
2011 kudumite näitus “Peegeldused” Ilona Treimaniga Vabaduse galeriis
2006 moefotode näitus Adamson Ericu muuseumis Tallinnas
Köögirätikud ei kesta usina perenaise või peremehe köögis kaua. Köögiviljad ja käed saavad kuivaks, köögirätikud aga plekiliseks. Korduvalt pestud ja loputatud, kuluvad need kiiresti ja kaotavad oma kena ilme. Kahju on köögielu näinud rätikud ära visata … Ehk saab neid veel suveköögis kasutada?
Saku Vallavalitsuse ja Eesti Arhitektide Liidu koostöös korraldatud Kajamaa kooli arhitektuurivõistluse võitis ideekavand “Leia mind aiast” arhitektuuribüroolt KAVAKAVA. Uus koolihoone arvestab koolis õppima asuvate lastega ning sel on tugev seos looduse, ümbritseva metsa ja loodusmaastikuga. Kokku laekus arhitektuurivõistlusele 23 ideekavandit, mis näitas Saku vallavanema Marti Rehemaa sõnul arhitektide suurt huvi pakutud väljakutse vastu. “Hariduslike erivajadustega laste kooli pidamine vallas ei ole tavapärane. Saku vallas on selline kool olemas ja pidevalt kasvanud vajadus tõi kaasa otsuse ehitada uus ja suurem koolimaja. Tegemist ei ole tavapärase koolihoone projekteerimisega. Hariduslike erivajadustega lapsed vajavad erilist lähenemist,” kommenteeris Marti Rehemaa. “Võidutööde lõplikul väljavalimisel olime üsna üksmeelsed. Selle puhul on kõige olulisemad märksõnad kompaktsus, sobivus etteantud avalikku ruumi, keskkonnasõbralike materjalide kasutamine ning mitmekesisus. Usun, et võiduprojekt on igati sobiv uue Kajamaa kooli ehitamiseks Sakku,” lisas vallavanem.
Kunstnik Diana Teder
1.02-28.02 on Riisipere kultuurimajas üleval Taimi Ungersoni pastellmaalide näitus “Espressopaus”!
“Espressopaus” on Taimi selle aasta esimene pilt. Näib vaikelulaadne. Aga kas tegelikult nauditakse ” Juura ajastu” espressot? Imeline teadus aitab meid üle saja miljoni aasta tagusesse aega. Hoopis vähem teame homsest päevast ja tänasega tuleme toime abivahendeid kasutades. Pildile ilmunud õunad satuvad vastuollu pildi olustikuga, tekitavad segadust ja elevust. Pilte ja infot jagatakse ükskõik kellega…
Taimi piltidel näeb nii vastandumist kui ka dramaatikat, aga ka mõnusat unelemist. Ja veel on neil piltidel alati kõigil ja kõigel lootust.
Kunstnik teeb väikese viite ka Munalaskmele, kus ta elab ja on pärit.
Taimi on harrastuskunstnik. Pildid on tehtud pastelliga paberile. Miks pastell? Sest see sobib tema tundliku laadi ja kiire visandlikkusega. Kõik mis asjasse puutub, on ta omandanud õppides. Taimi on ka Haapsalu Kunstiklubi liige ja osaleb ühisnäitustel.
Fotonäituse „Suurlinnahaldjad“ kokkuvõttev etteaste ja inspireeriv vestlus.
Kõigile, keda ballett on kõnetanud ja puudutanud – vaatajana või laval või mõtetes.
Vestlus keskendub balleti rollile ja positsioonile nii kaasaegses ühiskonnas kui tänapäeva kunstis. Millisel moel ballett meid kõnetab, mis jälje sellega tegelevate inimeste kehadesse jätab ja mis vajadusi tänapäeva elu sündmuste kontekstis see vaatajates toidab. Balletipuudutuse annavad vestluse vahel toimuvad TLÜ BFM koreograafia tudengite lühietteasted.
Kaisa-Maarja Pärtel, näituse autor, fotograaf
Oksana Tralla, näituse autor, koreograaf ja TLÜ BFM-i
koreograafia õppekavade juht
Heili Einasto, tantsukriitik ja TLÜ BFM-i tantsuteooria lektor ja MUBA õppejõud
Liina Kersna, Riigikogu liige ja TÜ haridusteaduste doktorant
Veebruaris ja märtsis kaunistab Saue vallamaja aknaid Elisa Ritsingu kunstinäitus “Läbi loori ja muude sümbolite”.
„Olles varasemalt inspireeritud sümbolitest Dali sürrealisemis, Frida Kahlo maagilises realismis ja Delilah Montoya ekspressiivsetel fotokollaazidel, on just sümbolid kunstis see, mis mind enim ajendab looma. Läbi sümbolite saan kujustada oma tundeid ja emotsioone, mis konkreetsel hetkel vormi maalimist vajavad. Sümbolid, mille tõlgendamine lähtub ikkagi eelkõige vaataja enda kogemustest ja tunnetusest, on seega mu loomes esmasel kohal. Mulle meeldib, et need võimaldavad rääkida vaatajale lugu tema enda keeles. Mitmetel töödel kasutan sümbolina muuhulgas pitsloori, kattes sellega maali keskmes oleva figuuri. Loor omakorda on kaetud sümbolitega, mis lisaks visuaalsele esteetikale tekitab vaatajas saladusliku efekti.“
Antud isikunäitus „Läbi loori ja muude sümbolite“ koosneb töödest, mis on valminud aastatel 2020-2024. Tööd on varasemalt osalenud näitustel mitmel pool Eestis.
5. jaanuaril kell 13 toimub Riisipere kultuurimajas Nansy Raudsiku “Hinge pime öö” näituse avamine! 🖌️🎨
Nansy Raudsik on Lõuna-Eestist pärit kunstnik, kelle loomingulised anded tulid esile juba varajases eas. Tema erinevad tööd on saanud tunnustust juba põhikooli ajast, kus nii mõnigi töö reisis näitusele välismaale, Tallinna vanalinna ajaloolistesse hoonetesse või oli riputatud kooli kunstiklassi seinale.
Kunstialase hariduse omandas ta Tallinna Lasnamäe Üldgümnaasiumis. Ülejäänud oskused on ta iseseisvalt välja arendanud hilisemal eluperioodil.
Intensiivsem loominguline töö sai alguse 4 aastat tagasi, kui kunstnik elas läbi vaimselt rasket ja sünget eluperioodi ning otsustas pöörata läbielatud sünguse kunstimaailma rikastavaks sürrealismiks.
Näitusega nimega “Hinge pime öö” soovib kunstnik edasi anda varjatud ja kohati süngeid pilte oma alateadvusest. Ühtlasi soovib kunstnik inspireerida ka neid, kel esineb huvi maalimise või joonistamise vastu – teha ka enda alateadvuse pimedaimad või ka valgeimad aarded loominguks. Tulemiga õpid end paremini tundma ning üllatad iseennastki.
Näitus on kultuurimajas üleval jaanuarikuu lõpuni!
Helje Eelma kalendrid kaunistavad raamatukogu ruume. Soovijad saavad neid A2 formaadis kalendreid ka endale soetada. Kalendrid sobivad hästi jõulukingitusteks, uusaastatervituseks ja soovi korral ka raamimiseks.
Helje Eelma kohta saab lähemalt lugeda siit https://www.kammerdisain.com/
Kätlin Koit on vabakutseline kunstnik alates 2019, tegeleb maalimise ja 3D modelleerimisega.
2009-2011 kirjutas ja avaldas fantaasiaromaani „Nõidsõdalane”.
Näitusel on järgmised teemad:
Pääsküla jõgi
Lilled
Fantaasia
Pildid varasemast ajast
Välja on pandud ka fantaasiaromaani „Nõidsõdalane” illustratsioone.
Näitusel olevaid pilte on võimalik endale soetada.